Smaczna woda

Za nami kolejna przygoda z projektem MAMO, TATO WOLĘ WODĘ pt. ,,Smaczna woda”. W trakcie realizacji tego zajęcia dzieci dowiedziały się, że na naszej ,,błękitnej planecie” jest dużo wody, ale tylko niewielka jej część nadająca się do picia. Dzieci próbowały po trochu różnych rodzajów wody (niegazowaną, średnio i wysokonasyconą dwutlenkiem węgla oraz smakową) po czym odznaczały na tablicy naklejką z uśmiechniętą minką tę, która najlepiej smakowała. Na koniec dzieci wyciągnęły wnioski, iż woda może ,,przybierać różne oblicza”, że jest wiele jej rodzajów i każda z prezentowanych na zajęciach różni się od siebie.

Więcej >>>Zdjęcia