SKARPETY NIE DO PARY

Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – Dnia Kolorowej Skarpetki nasza grupa uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez Panią mgr Paulinę Płouchę nauczycielkę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w dwie różne kolorowe skarpetki na znak solidarności i tolerancji osób z Zespołem Downa. Pani Paulina przywitała się z dziećmi metodą Porannego Kręgu, która polega na stymulacji wielozmysłowej obejmującej swym zasięgiem dotyk, wzrok, węch i smak. Następnie dzieci obejrzały filmik edukacyjny wyjaśniający sposób funkcjonowania osób dotkniętych zespołem. Na koniec zajęć dzieci zaprojektowały własne, niesamowite skarpetki. Celem tych zajęć było kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dziękujemy serdecznie Pani Paulinie za wspaniałe zajęcia i nowe doświadczenie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Zdjęcia