„ Afrykański upał, afrykański busz. A w tym buszu susza, niech deszcz spadnie już!”

W maju odwiedziliśmy kolejny kontynent- Afrykę. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tej części świata, które zawarte były w filmie edukacyjnym. Nauczyły się afrykanskiego tańca oraz gry na instrumentach w rytmie afrykańskiej melodii. Liczyły również do dziesięciu w afrykańskim języku oraz poznały kilka nowych słów i ich znaczenie takich jak: Beduini, karawana, fatamorgana,czy oaza. Zabawa „Na sawannie” była świetną okazją aby ruchem pokazać sposoby poruszania się zwierząt tam żyjących, takich jak żyrafy, słonie, lwy, gazele itp. Piosenki „Na pustyni” i „Kij deszczowy” na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków, ponieważ melodie tych utworów są oryginalne i mają bardzo ciekawe brzmienie. Młodsze dzieci dodatkowo zapoznały się ze zwierzątkami w naszych rodzimych zagrodach (kura, kogut, krowa, koń, świnka) śpiewając piosenkę „Wiejskie zwierzęta” i wspaniale się przy tym bawiąc. Aktywnie słuchały też muzyki klasycznej, w której z uwagą reagowały na odgłos kukułki. Relację z majowych aktywności zamieszczamy w comiesięcznej galerii.

Zapraszamy serdecznie Gabriela Kiepura

Zapraszam do obejrzenia