Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt

W piątek 4 listopada do naszego przedszkola przybyła z wizytą Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, która jest służbą pomocową działającą w ramach wolontariatu. W spotkaniu wzięła udział kotka Aurora, która była główną atrakcją.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób szukać zaginionego zwierzaka oraz gdzie można zgłosić zaginięcie pupila. Ważną kwestią było też omówienie zasad pielęgnacji i żywienia kotów. Dzieci mogły z bliska obejrzeć lokalizator GPS dla zwierząt oraz zobaczyć w jaki sposób odczytuje się jego dane za pomocą skanera. Przedszkolaki dowiedziały się również jak ważna jest książeczka zdrowia dla zwierząt i jakie informacje są w niej zawarte. Obejrzały też przydatne gadżety, takie jak podajnik na tabletki czy grawerowany breloczek do obroży. Na koniec spotkania wszystkie chętne dzieci mogły pogłaskać naszego szczególnego gościa – kotkę Aurorę.

Galeria zdjęć