Jesienne zabawy z muzyką

„Gdy kałuże deszczyk zrobi

kalosz moją nogę zdobi.

Więc wybiegam na podwórze

i wskakuję w tę kałużę.’’

Jesień to piękna pora roku. Dzieci wracają do przedszkola po przerwie wakacyjnej. Dla niektórych milusińskich jest to ogromne przeżycie. Nowe miejsce, nowi koledzy i wychowawcy. Strach ma wielkie oczy i po szybkiej adaptacji  maluchy w naturalny sposób wdrażają się w przedszkolny rytm. Dużą pomocą w opanowaniu lęku i stresu są dla dzieci zajęcia muzyczne. Przedszkolaki otwierają się na muzykę, ochoczo bawią się w jej rytmie, uczą się nowych piosenek i chętnie je powtarzają. Wielu milusińskich po raz pierwszy ma okazję zagrać na prostych instrumentach perkusyjnych, a tym samym muzykować we wspólnym gronie rówieśników. Zajęcia muzyczne (rytmika) są czasem wielu nowych doświadczeń i uwrażliwiania dzieci na piękno muzycznego świata.

Fotorelację z niektórych naszych jesiennych działań zamieszczamy w galerii.

Zapraszamy serdecznie

Gabriela Kiepura