Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września nasza grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, odwagi i dobrej zabawy. Tego dnia nasze zajęcia były wypełnione kolorowymi kropkami. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w koszulki, spodnie w kropki- odbył się „kropkowy pokaz mody”. Poznały genezę tego święta, uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talent. Stworzyliśmy wspólnie „drzewo talentów”, bawiliśmy się przy piosence o kropce i odszukaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Dzieci wykonały farbami plakatowymi pracę plastyczną „kropkowy obrazek” a na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w ramce w kropki i dzieci otrzymały dyplomy z okazji tego dnia. Było kolorowo „kropkowo” i radośnie.

Galeria