ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

Zimowe zabawy z muzyką

 

„Idzie mróz, idzie mróz, ciepłe buty prędko włóż!”

 

Zima w przedszkolu upłynęła wszystkim Przedszkolakom pod znakiem zabaw ruchowych i piosenek o takiej samej tematyce. W Nowy Rok wkroczyliśmy „dużym krokiem”. Poznaliśmy nowe piosenki oraz kilka zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieciaki bardzo chętnie słuchały propozycji muzyki klasycznej, która pięknie „opowiadała” baśniowe (i nie tylko) historie. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie zarówno ze śpiewaniem piosenek, jak i tańcem, czy ilustracją ruchową wybranych utworów. W miesiącu lutym obchodziliśmy również 213 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina i z tej okazji na zajęciach rytmiki mieliśmy przyjemność zapoznać się z piękną muzyką naszego wielkiego, narodowego kompozytora oraz poznać wiele ciekawostek na temat jego życia i twórczości. Dźwięki fortepianu z kompozycjami Chopina rozbrzmiewały wielokrotnie podczas naszych zajęć, a dzieciaki w aktywny sposób realizowały postawione przed nimi zadania.
Rozpoznawaliśmy również brzmienie różnorodnych instrumentów muzycznych, przedstawionych za pomocą quizu, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Przedszkolaki pięknie „malowały muzykę”, zarówno w formie muzycznej mapy, jak również podczas relaksu. Pięknie wyśpiewywały również dźwięki gamy C-dur podczas kolorowych, muzycznych zabaw.           Luty to także miesiąc, w którym obchodziliśmy Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki, więc starsze dzieci miały okazję zaśpiewać i zatańczyć o tym, że wszyscy się lubimy, a miłość jest bardzo potrzebna.
Niektóre zabawy i piosenki o tematyce zimowej prezentujemy w naszej galerii.

                                                                            Zapraszamy serdecznie

 

Gabriela Kiepura

 

Galeria

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3