21 marca to dzień niezwykły z dwóch powodów. Po pierwsze to pierwszy dzień Wiosny - najpiękniejszej pory roku oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Żuczki obchodziły ten dzień w towarzystwie starszych kolegów z grupy VIII, którym dziękujemy za przybycie. Dzień Kolorowej skarpetki ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby osób z trisomią chromosomu 21, zwiększenie świadomości
społecznej oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Dzieci dowiedziały się z jakimi trudnościami borykają się osoby z zespołem Downa, ale także o tym, że mają takie same potrzeby, marzenia, zainteresowania, odczuwają te same emocje co reszta społeczeństwa. Wiosnę zaś przedszkolaki powitały podczas zajęć prowadzonych metodą porannego kręgu. Dzieci poznały charakterystyczne dla wiosny symbole, zwiastuny, żywioły, barwy i zapach oraz smak. Dzieci miały okazję oglądać pierwsze wiosenne kwiaty, dotknąć ich, powąchać. Wysłuchały odgłosów ptaków, rozpoznawały ich śpiew. Miały także możliwość skosztować cytryny oraz poczuć kropelki wios9ennego deszczu. To było ciekawe i pouczające spotkanie po którym nasze Żuczki wzięły udział w rozstrzygnięciu konkursu "Przedszkolak bajkę nam opowie". Dzieci w ramach konkursu wspólnie z Paniami ułożyły opowiadanie pt. "Żuczki" i wykonały plakat. W czasie rozstrzygnięcia konkursy ilustrowały gestem czytany przez Panią tekst. W nagrodę nasza grupa otrzymała książeczki z serii Kicia Kocia, za którymi dzieci przepadają. Po dniu pełnym atrakcji w sali czekała jeszcze niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. To był bardzo udany dzień!

Galeria