ul. Rymanowska 15, 38-500 Sanok, tel. 13 46 314 06   -   e-mail: sekretariat@spp1.sanok.pl        

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku 

W maju dzieci z gr I poznawały rodzaje służb ratowniczych. Utrwalały nr alarmowy 112 oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Zwieńczeniem naszych zajęć były wizyty lekarza i strażaka.
Spotkanie z lekarzem odbyło się 17 maja i miało formę zajęć otwartych na które zostały zaproszone dzieci z grupy IV. Po przywitaniu się piosenką przedszkolaki miały za zadanie ułożyć rozsypanki obrazkowe, które naprowadziły ich na temat zajęć. Po krótkiej pogadance na temat pracowników służby zdrowia na dzieci czekały zabawy z chusteczkami. W końcu dotarł do nas nasz gość - Pan Piotr Biega - lekarz ortopeda. Zaprezentował on dzieciom modele kości oraz narzędzia, śrubki i przyrządy, które używa podczas operacji. Chętnym dzieciom Pan doktor zagipsował rękę. Przedszkolaki miały również okazję posłuchać swojego serca przez prawdziwy stetoskop.
19 maja Żuczki gościły Pana Marcina Grządziela - strażaka i tatę naszego Leosia, który na spotkanie przybył w pełnym bojowym umundurowaniu, gotowy do akcji. Zaprezentował dzieciom elementy ubioru strażackiego: hełm, rękawice, butlę i maskę tlenową. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć sprzęt, a ponadto dowiedzieć się jak należy zachować się podczas pożaru w domu czy wypadku drogowego. Pan Marcin zaprosił nas w przyszłości do odwiedzenia sanockiej remizy strażackiej.
Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i przyniosły im wiele radości. Bardzo dziękujemy naszym gościom za odwiedziny, przeprowadzenie ciekawych pogadanek i prezentację specjalistycznych sprzętów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Spp3 * Przedszzkole nr 3 Sanok * Sanok * Podkarpacie * Przedszkole * błonie * sanockie * podgórze * Kochanowskiego * Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3