Wycieczka do Muzeum Lizaka

30 maja nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie rozpoczęło się od sklepiku ze słodkościami, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków. Pani opowiedziała dzieciom historię powstania lizaka i pokazała dzieciom różne eksponaty maszyn wykorzystywane w produkcji słodkości. Najbardziej cieszyła dzieci możliwość zobaczenia z bliska całego procesu powstawania lizaka, oraz bezpośredniego udziału w nim. Po muzeum udaliśmy się do pizzerii Vesuvio gdzie odbyły się kolejne warsztaty tym razem z robienia pizza. Dzieci widziały jak przygotowuje się ciasto na pizzę i każdy otrzymał swoją porcję ciasta, którą rozwałkowały i przyozdobiły ulubionymi produktami. Po upieczeniu w piecu dzieci z apetytem degustowały swoje wyroby. Na koniec wycieczki przedszkolaki mogli się pobawić na placu zabaw obok muzeum. Nakarmieni, zaopatrzeni w słodkości bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

Zdjęcia